Draga braćo i sestre! Poštovani župljani!

Na dan svetkovine Sv. Josipa, zaručnika BDM i zaštitnika Crkve i naše Domovine, objavljene su Odredbe biskupa Hrvatske biskupske konferencije, kojima su donesene mjere u suočavanju s pandemijom koronavirusa.

Od dana, 20.03.2020. kao što znate nema liturgijskih slavlja u našim Crkvama.

Zbog lakše organizacije i sigurnosti neće biti otvorena Misericordia nego samo Katedrala po rasporedu:

Naša Katedrala Uznesenja Marijina biti će otvorena utorkom i petkom od 9:00 do 12:00 sati i nedjeljom  od 10.00 do 12:00 sati u kojoj će biti izložen Presveti Oltarskim Sakrament.

1. samo za osobnu molitvu zdravih vjernika koji su bez simptoma akutne plućne bolesti;
  2. u crkvi istodobno smije biti prisutno najviše deset osoba pazeći pritom da razmak između osoba bude barem 2 metra;
  3. crkva otvorena za vjernike mora imati stalno otvorena vrata, uz mjere pojačane higijene i svakodnevnog čišćenja.

Svaku večer u 18:00 sati u Katedrali Uznesenja Marijina prikazivati ću sv. Misu bez prisustva naroda a nedjeljom u 9:00 sati.

SVE MISE SE SLAVE BEZ PRISUTNOSTI NARODA!