Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. Po tradiciji, za vrijeme korizme postoji pobožnost križnog puta. U našoj župi će se održavati utorkom u katedrali u 17.30, i nakon toga bit će večernja misa u 18:00 sati, taj dan neće biti svete mise u Misericordiji nego u katedrali. A petkom će se održati pobožnost križnog puta u Misericordiji u 17.30 a nakon toga bit će večernja misa.
  2. U četvrtak crkva slavi svetkovinu Navještenja Gospodinova - Blagovijest. Sveta misa je u Misericordiji u 18:00 sati.
  3. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 12 sati i prilika za ispovijed.
  4. U subotu bit će župna kateheza za prvopričesnike u župnom uredu, talijanska grupa u 9 sati, a hrvatska u 10 sati, a župna kateheza za krizmanike bit će svake nedjelje nakon župne mise u 10:30.
  5. Pozivamo vas za pomoć u čišćenju i uređenju katedrale sljedeće subote u 30 sati.
  6. Slijedeća nedjelja je Nedjelja muke Gospodnje-Cvjetnica. Svete mise bit će kao i svake nedjelje s blagoslovom maslinovih grančica. Svečanu Sv. misu i blagoslov maslinovih grančica s početkom u 10:30 u katedrali predvodit će mons. Ivan Milovan, biskup u miru.
  7. Od slijedeće nedjelje započinje ljetno računanje vremena. Kazaljke na satu promičemo sat vremena unazad. S ljetnim računanjem vremena početak sv. mise u misericordiji pomičemo iz 18:00 na 19:00 sati. Dakle slijedeće nedjelje i nadalje večernje svete mise svakog dana u misericordiji počinju u 19:00 sati.

Raspored misa i kateheza

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija

18:00 - Franjevački samostan sv. Franje

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija

18:00 - Franjevački samostan sv. Franje

KATEHEZE

Prvopričesnici: ---

Krizmanici: ---

Biskupija

Biskup