Župne obavijesti 20.03.2022.

1. Po tradiciji, za vrijeme korizme postoji pobožnost križnog puta. U našoj župi će se održavati utorkom u katedrali u 17.30, i nakon toga bit će večernja misa, taj dan neće biti svete mise u Misericordiji nego u katedrali. A petkom će se održati pobožnost križnog puta u Misericordiji u 17.30 a nakon toga bit će večernja misa.
  2. U petak slavimo svetkovinu Navještenje Gospodinovo – Blagovijest. Svečana Sv.misa bit će u 18.sati u Misericordiji.
  3. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 17:30 i prilika za ispovijed od 9 do 13 sati.
  4. U subotu u župnoj dvorani bit će župna kateheza za prvopričesnike: u 10 sati za hrvatsku grupu i u 10:45 za talijansku grupu. Župna kateheza za krizmanike je svake nedjelje nakon župne mise u 10:30.
  5. Sljedeće nedjelje, prema tradiciji, bit će korizmeno hodočašće Pulske biskupije u našoj katedrali.
    16:30 – Pokorničko bogoslužje i sv. ispovijed
    17:30 – Križni put
    18:00 Misa: svečanu svetu misu predvodit će biskup.
    Taj dan neće bit večernje svete mise u Misericordiji.
  6. Caritas naše biskupije je započela humanitarnu pomoć za Ukrajinu. Svoj novčani prilog možete darovati nakon mise. Prikupljena sredstva proslijedit ćemo Biskupijskom caritasu, koji će preko svoje sigurne mreže pomoć raspodijeliti tolikim potrebnim izbjeglicama i stradalnicima.
  7. Od slijedeće nedjelje 27.ožujka. počinje „ljetno računanje vremena“. S ljetnim računanjem vremena, pomiče se i termin večernjih pobožnosti, susreta i misa na sat vremena kasnije.Stoga će od ponedjeljka 28.ožujka nadalje krunica, odnosno križni put započeti će u 18:30, a večernja sveta misa u 19:00 sati.