Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 19:00 sati i prilika za ispovijed od 9:00-13:00
  2. Pred nama je 4. vazmena nedjelja, nedjelja Dobroga Pastira i 59. svjetski da molitve za nova duhovna zvanja. Više godina smo uoči nedjelje Dobroga Pastira hodočastili i molili za duhovna zvanja na grobu našeg Bl. Miroslava Bulešića u Svetvinčentu. S obzirom da se ove godine spominjemo obljetnice rođenja blagopokojnog biskupa mons. Antuna Bogetića, velikog svjedoka vjere i primjera dobroga pastira, Vijeće za duhovna zvanja naše biskupije, u zajedništvu s Biskupijskim misijskim sjemeništem „Redemptoris Mater“ u Puli, organizira u petak, 6. svibnja 2022. godine, s početkom u 20. 00 sati, u crkvi Sv. Lovre u Premanturi, molitveno bdjenje za duhovna zvanja. Pozivamo vas da se odazovete na ovaj biskupijski događaj. Neka ovo molitveno bdijenje bude na duhovnu korist naših mladih
  3. U subotu u 10:00 sati bit će proba i sveta ispovijed za prvopričesnike i za njihove roditelje.
  4. U nedjelju slavimo u 10:30 prvu svetu pričest u župi, molimo za naše prvopričesnike.
  5. Ženidbeni navještaj- U subotu 20. svibnja 2022. u župi Sv.Antuna Pad., Svrti Duh-Zagreb, žele sklopiti sakrament ženidbe: Robert Krstanović, sin Mladena i Vesne Brajković , iz Zaprešić, i Manuela Hichri, kći Edija i Klaudije Balunović, iz župe Katedrala. Pratimo ove zaručnike u našim molitvama.

Raspored misa i kateheza

Mise zornice

05:45 - Katedrala, jutarnja molitva časoslova (ulaz iz Kandlerove ulice)

06:30 - Katedrala mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka)

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

KATEHEZE

Prvopričesnici: informacije o katehezama za prvopričesnike potražite u župnim obavijestima

Krizmanici: svake nedjelje nakon župne mise u 10:30

 

Biskupija

Biskup