1. U srijedu Crkva slavi Sv.Petra i Pavla, na poseban način slavi se Sv. Pavao u župi sv. Pavla na Vidikovcu.
  2. Od četvrtka do subote neće biti mise u Misericordiji, a misne nakane koje su bile naručene u Misericordiji, bit će služene u katedrali.
  3. U četvrtak, u katedrali, započinjemo duhovnu pripremu za proslavu svetkovine sv. Tome apostola, svete mise bit će u 19:00 sati
  4. U subotu u 18:30  bit će Svečana molitva prve večernje na čast Sv. Tome, a u 19:00 sati sv. Misa. Nakon mise u 20:00 sati bit će Koncert klasične glazbe, nastupa ansambl mladih istarskih glazbenika Organum Histriae
  5. U petak u katedrali je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 19 sati i prilika za sv. ispovijed.
  6. U nedjelju – 3. srpnja je svetkovina sv. Tome apostola, zaštitnik Pulske biskupije i grada Pule.
  7. Svete mise bit će u jutro u 8:00 u Misericordiji, u katedrali mise će se slaviti  u 9:00 na talijanskom jeziku, u 10:30 misa za narod, a svečana sv. misa bit će u 19:00 sati koju predvodi nadbiskup  mons. Dražen Kutleša, apostolski upravitelj Porečke i Pulske biskupije, u koncelebraciji sa svećenicima Porečke i Pulske biskupije, za vrijeme mise bit će obred blagoslova kipa sv. Tome, apostola.
  8. U subotu u 10:00 sati bit će čišćenje i uređenje katedrale za proslavu Sv. Tome, pozivamo vas da se odazovete za pomoć.

Ženidbeni navještaj

1. U subotu 2.7.2022 u župi Uznesenja Marijina žele sklopiti sakrament ženidbe zaručnik Mihael Udošić, sin Davora Udošića i Ivanke r. Jurković, i zaručnica Klaudia Mršić, kći Marka Mršića i Anđelke r. Jozičić.
  2. U nedjelju 3.7.2022 u župi Uznesenja Marijina žele sklopiti sakrament ženidbe zaručnik Kristijan, sin Klaudia Racana i Biserke r. Dobravac, i zaručnica Nikolina Janžek, kći Bojana Janžeka i Zorice Joković.