Katedrala Pula

Župna vijeća

Župno pastoralno vijeće

Župno pastoralno vijeće je savjetodavno i djelatno tijelo župe koje je sastavljeno od vjernika-laika i osoba koje u župi imaju udjela u pastoralnoj službi. Ovo vijeće proučava, planira, usklađuje, priprema i provjerava izvođenje pastoralnog rada u župi. Vijeće potiče i omogućuje suodgovornost u sudjelovanju svih vjernika u pastoralnom radu u župi na području naviještanja, bogoslužja i dobrotvornost te time povezuje djelovanje svećenika i laika.

Popis članova vijeća

Župno ekonomsko vijeće

Župno ekonomsko vijeće je savjetodavno tijelo koje pomaže župniku u upravljanju materijalnim župnim dobrima. Vijeće je sastavljeno od vjernika laika, predloženih od župnika, izabranih od župne zajednice i potvrđenih od dijecezanskoga biskupa. Vijeće pomaže u pripremi redovitoga i izvanrednoga župnog predračuna, pregledava i odobrava blagajničke knjige i dokumentaciju te sl.

Popis članova vijeća