Župne obavijesti 11.08.2024.

U ponedjeljak započinje duhovna priprema za Veliku Gospu, zaštitnice katedralne župe i katedrale. Od ponedjeljka do četvrtka Sv. Mise ćemo slaviti u katedrali a ne u Misericordiji. U 18:30 pobožnost krunice a u 19:00 sati Sv. Misa.

U četvrtak kolovoza, slavimo svetkovinu Uznesenja BDM, zaštitnicu naše župe i katedrale, svete mise bit će:

• u 8. sati u Misericordiji,
  • u 9. sati u katedrali na talijanskom jeziku,
  • u 10.30 u katedrali, predvodi mons. Ivan Štironja, biskup porečki i pulski
  • u 19. sati večernja Sv. Misa u katedrali.

U petak je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u Misericordiji od 9 do 19 sati i prilika za sv. ispovijed od 9.00 do 13.00.

U srijedu u 9:00 sati bit će čišćenje i uređenje katedrale povodom Velike Gospe.

U nedjelju je Sv. Misa na talijanskom jeziku za sve stradale na Vergaroli. Taj dan misa će biti u katedrali u 12:00 sati a ne u 9:00.

Naša biskupija nas poziva da se svi odazovemo na 77. godišnjicu mučeničke smrti blaženog Miroslava Bulešića. Ove će godine po prvi put obilježavanju obljetnice mučeništva bl. Miroslava Bulešića prethoditi trodnevna duhovna priprava, od 20. do 22. kolovoza, koja će obuhvatiti hodočašća svih dekanata Porečke i Pulske biskupije u Lanišće ili Svetvinčenat.

U utorak, 20. kolovoza vjernici Pulskog dekanata hodočaste u Lanišće. Istoga dana u Svetvinčenat hodočaste vjernici Umaško-oprtaljskog i Buzetskog dekanata.Svake večeri duhovni program započinje u 18:30 sati, a sv. misa u 19 sati. Pulski dekanat organizira besplatan prijevoz za sve zainteresirane. Autobus polazi u utorak, 20. kolovoza, u 15.30h sa Vidikovca nakon čega će stati i na autobusnom kolodvoru za osobe kojima je lakše doći do tamo.

Svečano misno slavlje obilježavanja 77. obljetnice mučeništva bl. Miroslava Bulešića, u njegovoj rodnoj župi, u Svetvinčentu, u subotu, 24. kolovoza, predvodit će mons. Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj u zajedništvu s nad/biskupima Riječke metropolije te svećenicima iz Porečke i Pulske i drugih biskupija. Misa ove godine započinje u 19 sati. Nakon mise uslijedit će procesija sa svijećama po starogradskoj jezgri Svetvinčenta.