Župne obavijesti 31.12.2023.

Večeras u katedrali je svečana misa Zahvalnica u 18:00 sati, nema mise u Misericordiji.

U ponedjeljak slavimo svetkovinu Svete Bogorodice (Novu godinu). Svete mise su u 10:30 u Katedrali i navečer u 18:00 sati u Misericordiji.

Svaki četvrtak u župnom uredu katedrale u 19:00 sati organiziramo Biblijsku večer- LECTIO DIVINA (Božansko čitanje), to je molitva nad tekstom iz Svetog pisma. Svi ste dobro došli.

Za vrijeme školskih praznika nema župne kateheze za prvopričesnike i krizmanike, ali pozivamo da aktivno djeca i mladi sudjeluju na blagdanskim misnim slavljima.

U petak sveta misa bit će u 18:00 u Katedrali s blagoslovom vode. Zato će u petak klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 18:00 sati i prilika za sv. ispovijed od 9:00-11:30, biti u katedrali a ne u Misericordiji.

U subotu Crkva slavi svetkovinu Bogojavljenja – Sveta Tri Kralja. Taj dan sv. mise su u Misericordiji u 8:00 i navečer u 18:00. U katedrali u 10:30 sati, svečanu sv. misu predvodit će porečki i pulski biskup, mons. Ivan Štironja.

U Nedjelju slavimo Krštenje Isusovo.

U nedjelju povodom Sveta Tri Kralja, u katedrali u 17:30, u organizaciji članova neokatekumenskog puta bit će svečani doček Kraljeva za našu djecu. Sva djeca su pozvana na ovaj susret.