U ponedjeljak započinje trodnevnica – duhovna priprema za proslavu svetkovine Uznesenje BDM (Velika Gospa) – zaštitnica župe i katedrale.  Ponedjeljak, utorak i srijeda večernje sv. mise bit će u katedrali u 19. sati. Tih dana nema sv. mise u Misericordiji u 19 h, a nakane koje su bile namijenjene za Misericordiji, bit će služene u katedrali.

15. kolovoza (četvrtak) na samu svetkovinu Uznesenja BDM svete mise bit će:

-         u 8. sati u Misericordiji,

-         u 9. sati u katedrali na talijanskom jeziku,

-         u 10.30 u katedrali,

-         u 19. sati večernja sv. misa, koju će predvoditi vlč. Mato Berišić, župnik župe Sv. Ivana Krstitelja u Rijeci, bit će isto tako u katedrali.

Sljedeća nedjelja, 18. kolovoza, misa na talijanski u katedrali neće biti u 9:00 nego u 12:00.

Domenica 18 la messa in italiano verrà celebrata alle 12.00 anziché alle 9.00.

U subotu Crkva slavi Sv. Margaretu. Naša susjedna župa Sv. Margarete u Štinjanu slavi svoju zaštitnicu. Na samu svetkovinu svečana sveta misa bit će u 18 sati koju će predvoditi vlč. Mato Berišić, župnik župe Sv. Ivana Krstitelja u Rijeci.

U ponedjeljak i utorak u katedrali bit će duhovna priprema za proslavu svetkovine sv. Tome apostola, koju će predvoditi fra Gaudencije Vito Spetić – pavlin iz Sv. Petra u Šumi.

U ponedjeljak u katedrali u 18:15 sati bit će Pokorničko slavlje i ispovijed, u 18:30 sati: krunica, u 19:00: Sveta misa

U utorak, u katedrali u 18:30 sati bit će Svečana molitva prve večernje, u 19:00 sati: sv. misa i nakon mise: euharistijsko klanjanje.

A u srijedu – 3. srpnja je svetkovina sv. Tome apostola, zaštitnika Pulske biskupije i grada Pule. Svete mise bit će u jutro u 8:00 u katedrali, a svečana sv. misa bit će u 19:00 sati koju predvodi mons. dr. Petar Palić, biskup hvarski i generalni tajnik HBK u koncelebraciji sa svećenicima Porečke i Pulske biskupije.

Nakon mise u 20:30 bit će duhovni koncert ispred katedrale u kojem nastupaju: glazbeni sastav Emanuel, Ante Cash, Bruno Krajcar.

Tih dana neće bit misa u Misericordiji a nakane koje su bile namijenjene u Misericordiji, bit će služene u katedrali

U četvrtak Crkva slavi svetkovinu Presvetoga Tijela i krvi Kristove – Tijelovo. Svečana sveta misa koju će predvodit porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan bit će u četvrtak s početkom u 18 sati u Katedrali. Nakon mise bit će svečana procesija ulicama Pule do crkve sv. Antuna.