1. U utorak – 3. srpnja je svetkovina sv.Tome apostola, zaštitnika Pulske biskupije i grada Pule. Svete mise bit će u jutro u 8:00 i Svečana sv misa u 19:00 sati koju predvodi mons. dr. Tomo Vukšić, vojni biskup u BiH u koncelebraciji sa svećenicima Porečke i Pulske biskupije. Nakon mise u 20:30 bit će duhovni koncert ispred katedrale u kojem nastupaju: Marija Husar Rimac, Alan Hržica i Bruno Krajcar.
  2. Ovaj tjedan crkva slavi u srijedu sv.Elizabetu Ugarsku, u četvrtak sv.Ćirila i Metodija, u petak sv.Mariju Goretti.
  3. Započevši od srijede – 4.srpnja večernja sv.misa u Misericordiji kroz tjedan i u nedjelju bit će u 20.sati.
  4. U petak u Misericordiji bit će cjelodnevno klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 8 do 19.00. Bit će isto tako i prilika za sv. ispovijed.

Večeras nastavljamo s duhovnom obnovom

Nedjelja, 1. 7., tema: „Euharistija kao izvor obiteljskog života“

18:30 sati - krunica

19:00 sati - sveta misa, predvodi vlč. Zvonimir Badurina Dudić,
župnik Poljica na otoku Krku

Ponedjeljak, 2. 7., tema: „Dati se voditi od Boga”

18:30 sati - svečana molitva Prve večernje

19:00 sati - misa za mlade, predvodi vlč. Zvonimir Badurina Dudić, župnik Poljica na otoku Krku

Nakon mise svjedočanstvo Marije Husar Rimac i Alana Hržice

U subotu, 9. lipnja 2018., godine u pulskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije održano je svećeničko ređenje. Po rukama porečkog i pulskog biskupa mons. dr. Dražena Kutleše red prezbiterata primili su: Janez Barborič  iz Novog Mesta u Sloveniji, Boško Čatlak iz Sinja, Damir Štifanić iz Pule i Bartosz Pawlik iz mjesta Kalisz u Poljskoj.

Svi kandidati su red đakonata primili 25. studenog 2017. godine također u Puli, i svi su sada zaređeni za Porečku i Pulsku biskupiju. Biskup je misno slavlje predvodio uz koncelebraciju osamdesetak svećenika. Osim rodbine i prijatelja ređenika misi je nazočilo i mnogo vjernika iz raznih dijelova Porečke i Pulske biskupije.

Više o ovom značajnom događaju pročitajte ovdje.

1. U srijedu crkva slavi Sv Antuna Padovanskog. Naša susjedna župa Sv. Antuna slavi svoga zaštitnika. Na samu svetkovinu jutarnje svete mise su kako slijedi:

• Jutarnje sv. Mise su u 7.00, 8.00 i 9.00 sati
  • 10.30 - Sv. Misa, predvodi fra Andrija Bilokapić
  • 17.00 - Sv. Misa s blagoslovom djece i cvijeća, predvodi fra Leopold Mičić
  • 19.00 - Koncelebrirana svečana misa, predvodi don Božo Barišić, župnik Nina

2. U petak u Misericordiji bit će cjelodnevno klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 8 do 19.00. Bit će isto tako i prilika za sv. ispovijed.

3. Raspored misa s misnim nakanama možete preuzeti ovdje.

1. U petak u Misericordiji nastavljamo sa cjelodnevnim klanjanjem pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 8 do 18.30 sati. Bit će isto tako i prilika za sv. ispovijed.

1. U petak, 9.lipnja u 10.sati bit će čišćenje katedrale povodom Svećeničkog Ređenja. Pozivamo naše župljane na odaziv za čišćenje katedrale.

1. Sljedeće subote – 10. lipnja u 11.sati u katedrali bit će Svećeničko Ređenje. Mons. Dražen Kutleša zaredit će za svećenike trojicu đakona za našu porečku i pulsku biskupiju. Srdačno pozivamo sve vas na ovu svečanost.

1. Sljedeće nedjelje je svetkovina Presvetog Trojstva. Svete mise bit će kao i svake nedjelje.

Mise u župi