1. Pred nama je Uskrsni, Vazmeni Tjedan, gdje Crkva na poseban način slavi svakog dana Uskrsnuće Isusa Krista. Neka što duže živi u nama i u našim obiteljima radost ovog događaja!
  2. Na Uskrsni ponedjeljak sv.mise bit će u katedrali u 10:30 sati i u Misericordiji u 19:00
  3. U četvrtak u Misericordiji započinje trodnevnica uoči blagdana Božjeg milosrđa. U 18:15 krunica s razmatranjem ( predvode radnici milosrdnog Isusa), u 19:00 sati sv. Misa.
  4. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 12 sati i prilika za ispovijed.
  5. Slijedeće nedjelje slavimo Nedjelju Božjeg milosrđa. Svečana sv. Misa i krunica Božjeg Milosrđa bit će u 15:00 sati. Ostale mise su kao i svake nedjelje.

Pred nama je Veliki Tjedan, koji nas uvodi u otajstvo muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista. Iskoristimo ovo milosno vrijeme za naše obraćenje, da bismo uistinu mogli doživjeti zajedno s Njime radost uskrsnuća.

Svete mise u Misericordiji bit će u ponedjeljak i u srijedu u 19.sati. U utorak u katedrali bit će vazmene ispovijedi od 16:00-18:15. U 18.30 u katedrali bit će križni put i nakon toga večernja misa, taj dan nema svete mise u Misericordiji.

Nakon srijede započinje Vazmeno Trodnevlje  u katedrali.

1. Veliki četvrtak- u 19. sati u našoj pulskoj katedrali bit će Misa posljednje večere. Nakon sv. Mise nastavlja se molitva i klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.
  2. Veliki petak – od 9:00 do 12:00 sati u katedrali bit će prilika za sv.ispovijed i za osobnu molitvu pred Presvetim Oltarski Sakramentom. U 18.15,  u Katedrali bit će pobožnost Križnoga Puta a u 19:00 sati obredi Velikog Petka: predvodit će nadbiskup mons. Dražen Kutleša.
  3. Velika subota - u katedrali u 20.sati bit će Misa Vazmenog Bdijenja i nakon mise blagoslov hrane.

U nedjelju slavimo Uskrsnuće Isusa Krista. Svete mise su kao svake nedjelje.

Svečanu svetu misu u 10.30 u katedrali predvodit će porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan.

1. Po tradiciji, za vrijeme korizme postoji pobožnost križnog puta. U našoj župi će se održavati utorkom u katedrali u 17.30, i nakon toga bit će večernja misa u 18:00 sati, taj dan neće biti svete mise u Misericordiji nego u katedrali. A petkom će se održati pobožnost križnog puta u Misericordiji u 17.30 a nakon toga bit će večernja misa.
  2. U četvrtak crkva slavi svetkovinu Navještenja Gospodinova - Blagovijest. Sveta misa je u Misericordiji u 18:00 sati.
  3. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 12 sati i prilika za ispovijed.
  5. Pozivamo vas za pomoć u čišćenju i uređenju katedrale sljedeće subote u 30 sati.
  6. Slijedeća nedjelja je Nedjelja muke Gospodnje-Cvjetnica. Svete mise bit će kao i svake nedjelje s blagoslovom maslinovih grančica. Svečanu Sv. misu i blagoslov maslinovih grančica s početkom u 10:30 u katedrali predvodit će mons. Ivan Milovan, biskup u miru.
  7. Od slijedeće nedjelje započinje ljetno računanje vremena. Kazaljke na satu promičemo sat vremena unazad. S ljetnim računanjem vremena početak sv. mise u misericordiji pomičemo iz 18:00 na 19:00 sati. Dakle slijedeće nedjelje i nadalje večernje svete mise svakog dana u misericordiji počinju u 19:00 sati.
  1. Svaki ponedjeljak i četvrtak u 19 sati u župnoj dvorani katedrale održavaju se kateheze za mlade i odrasle.
  2. Po tradiciji, za vrijeme korizme postoji pobožnost križnog puta. U našoj župi će se održavati utorkom u katedrali u 17.30, i nakon toga bit će večernja misa u 18:00 sati, taj dan neće biti svete mise u Misericordiji nego u katedrali. A petkom će se održati pobožnost križnog puta u Misericordiji u 17.30 a nakon toga bit će večernja misa.
  4. U subotu bit će župna kateheza za prvopričesnike u župnom uredu, talijanska grupa u 9 sati, a hrvatska u 10 sati, a župna kateheza za krizmanike bit će svake nedjelje nakon župne mise u 10:30. Slijedeće nedjelje nakon mise u 9.00 sati bit će susret roditelja prvopričesnika i krizmanika za talijansku grupu, a iza mise u 10:30 susret roditelja prvopričesnika i krizmanika za hrvatsku grupu.

18:00 - Misericordija

18:00 - Franjevački samostan sv. Franje

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)