1. RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2018/2019

1. Kroz vrijeme došašća u katedrali su mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka) u 6.30 sati, a prije toga u 5.45. u dvorani katedrale (ulaz od Kandlerove ulice) jutarnja molitva časoslova.
Kroz cijelo vrijeme došašća neće bit dakle svete mise u 16.sati u katedrali, osim sprovodnih misa za pokojnike.

2. U nedjelju 9.12. u crkvi Sv. Franje, u 19 sati, bit će dokumentarni film o pokretu koji je utjecao na milijune ljudi. Film se zove „40 dana“, i radi se o plodovima i rezultata inicijative „40 dana za život“: zahvaljujući ovoj inicijativi spašeno je veliki broj djece od pobačaja. Na stranicama www.40danafilm.com možete pročitati sve informacije i pogledati 40 dana za život - trailer.
Sljedeća nedjelja je prva nedjelja došašća. Kroz vrijeme došašća (od ponedjeljka 03.prosinca) u katedrali su mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka) u 6.30 sati, a prije toga u 5.45. u dvorani katedrale (ulaz od Kandlerove ulice) jutarnja molitva časoslova.
Kroz cijelo vrijeme došašća neće biti svete mise u 16 sati u katedrali, osim sprovodnih misa za pokojnike.
U srijedu Crkva slavi sv. Maura zaštitnik porečke-pulske biskupije. Svečana sveta misa u basilici u Poreču, koju će predvoditi mons. Antun Škvorčević, požeski biskup, bit će u 10.30 sati. Nakon mise održat će se svečana procesija ulicama grada Poreča.

U subotu, 24. studenoga s početkom u 11 sati u pulskoj katedrali naš biskup mons. Dražen Kutleša zaredit će za đakone trojicu naših bogoslova.