1. Pred nama je Uskrsni, Vazmeni Tjedan, gdje Crkva na poseban način slavi svakog dana Uskrsnuće Isusa Krista. Neka što duže živi u nama i u našim obiteljima radost ovog događaja!
  2. Za uskrsni ponedjeljak sv.mise bit će u katedrali u 10.30 sati i u Misericordiji u 19.sati.
  3. U petak u Katedrali u 11.30 slavit će se Misa na čast sluge Božjega Egidia Bulešića. Misa će se slavit na hrvatskom i talijanskom jeziku, na misi će biti prisutni hodočasnici iz Italije. Sv. Misu predvodit će d. Joško Lištes, župnik iz župe Veli Vrh.
  4. U subotu započinjemo duhovnu pripremu za proslavu Svetkovine Nedjelje Božanskoga Milosrđa. U Katedrali u 18h bit će kateheza, u 19h Sv. Misa i Euharistijsko klanjanje, a u 20h druženje. Ovaj dan neće biti mise u Misericordiji (nakana koja je naručena u Misericordiji slavit će se u Katedrali).
  5. Sljedeće nedjelje je svetkovina Božanskog Milosrđa. U 14h u Katedrali bit će klanjanje a u 15h svečana sv.misa. Katehezu i Sv. Misu u subotu i u nedjelju predvodit će p. Ivan Dominik Iličić – dominikanac iz Rijeke. Osim toga sv. mise bit će kao svake nedjelje.
  1. Pred nama je Veliki Tjedan, koji nas uvodi u otajstvo muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista. Iskoristimo ovo milosno vrijeme za naše obraćenje, da bismo uistinu mogli doživjeti zajedno s Njime radost uskrsnuća.
  2. Svete mise u Misericordiji bit će u ponedjeljak i u srijedu u 19.sati. U utoraku katedrali bit će vazmene ispovijedi od 17.00. sati. 18.30 u katedrali bit će križni put i nakon toga večernja misa, taj dan nema svete mise u Misericordiji. Nakon srijede započinje Vazmeno Trodnevlje  u katedrali.
  3. Veliki četvrtak- u Porečkoj bazilici u 10. sati ujutro bit će Misa Posvete Ulja koju će predvodit porečki i pulski biskup mons. Dražen Kutleša zajedno sa svim svećenicima naše biskupije. Navečer u 19. sati u našoj pulskoj katedrali bit će Misa posljednje večere i obred pranja nogu. Nakon sv. Mise nastavlja se molitva klanjanja pred Presvetim Oltarskim sakramentom.
  4. Veliki petak –od 10. do 12. sati u katedrali bit će prilika za sv.ispovijed. U 18.15 sati Katedrali bit će pobožnost Križnoga Puta a u 19. sati obredi Velikog Petkapredvodit će porečki i pulski biskup mons. Dražen Kutleša.
  5. Velika subota - u katedrali u 21.sati bit će Misa Vazmenog Bdijenja i nakon mise blagoslov hrane.
  6. U nedjelju slavimo Uskrsnuće Isusa Krista. Svete mise su kao svake nedjelje. Svečanu svetu misu u 10.30 u katedrali predvodit će porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan

Sljedeće nedjelje je Nedjelja Muke Gospodnje (Cvjetnica), koja započinje Veliki Tjedan i ujedno nas uvodi u otajstvo muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista. Svečani obredi u katedrali započinju u nedjelju procesijom sa palmama u 10.sati od Foruma prema katedrali. Svetu misu predvodit će mons. Ivan Milovan – porečki i pulski biskup u miru.

Nedjelja 31.3. je, prema tradiciji, hodočašće Pulske biskupije u našoj katedrali. Program: