Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. Svaki ponedjeljak i četvrtak u 19.sati u župnoj dvorani katedrale održavaju se kateheze za mlade i odrasle.
  2. U ponedjeljak Crkva slavi blagdan Mihaela Sopoćka, utemeljitelja sestara Milosrdnog Isusa i duhovnika Sv. Fasustine. Taj dan u Misericordiji, Radnici Milosrdnog Isusa i štovatelji, predvodit će razmatranje i krunicu. Svečana Sv. misa bit će u 18 sati.
  3. U srijedu je Pepelnica – Čista Srijeda, započinje Korizma. Taj dan je obavezan post i nemrs. Za vrijeme mise bit će obred pepeljenja. Taj dan misa bit će u našoj katedrali u 18.sati i neće biti večernje Sv.mise u Misericordiji.
  4. Po tradiciji, za vrijeme korizme postoji pobožnost križnog puta. U našoj župi će se održavati utorkom u katedrali u 17.30, i nakon toga bit će večernja misa, taj dan neće biti svete mise u Misericordiji nego u katedrali. A petkom će se održati pobožnost križnog puta u Misericordiji u 30 a nakon toga bit će večernja misa.
  5. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 12 sati i prilika za ispovijed.

 

Raspored misa i kateheza

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija

18:00 - Franjevački samostan sv. Franje

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija

18:00 - Franjevački samostan sv. Franje

KATEHEZE

Prvopričesnici: ---

Krizmanici: ---

Biskupija

Biskup