Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. Pred nama je Veliki Tjedan, koji nas uvodi u otajstvo muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista. Iskoristimo ovo milosno vrijeme za naše obraćenje, da bismo uistinu mogli doživjeti zajedno s Njime radost uskrsnuća.
  2. Svete mise u Misericordiji bit će u ponedjeljak i u srijedu u 19.sati. U utorak u katedrali bit će vazmene ispovijedi od 17.00. sati. U 18.30 u katedrali bit će križni put i nakon toga večernja misa, taj dan nema svete mise u Misericordiji. Nakon srijede započinje Vazmeno Trodnevlje u katedrali.
  3. Veliki četvrtak - u Porečkoj bazilici u 10. sati ujutro bit će Misa Posvete Ulja koju će predvodit nadbiskup mons. Dražen Kutleša zajedno sa svim svećenicima naše biskupije. Navečer u 19. sati u našoj pulskoj katedrali bit će Misa večere Gospodnje. Nakon sv. Mise nastavlja se molitva klanjanja pred Presvetim Oltarskim sakramentom.
  4. Veliki petak – od 9:00 do 12:00 sati u katedrali bit će prilika za sv.ispovijed. U 18:30 u Katedrali bit će pobožnost Križnoga Puta a u 19:00 sati obredi Velikog Petka: predvodit će biskup u miru mons. Ivan Milovan.
  5. Velika subota - u katedrali u 21:00 sati bit će Misa Vazmenog Bdijenja koju će predvodit mons. Ivan Milovan, biskup u miru. Nakon mise bit će blagoslov hrane.
  6. U nedjelju slavimo Uskrsnuće Isusa Krista. Svete mise su kao svake nedjelje. Svečanu svetu misu u 10.30 u katedrali predvodit će porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan.

Raspored misa i kateheza

Mise zornice

05:45 - Katedrala, jutarnja molitva časoslova (ulaz iz Kandlerove ulice)

06:30 - Katedrala mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka)

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

KATEHEZE

Prvopričesnici: informacije o katehezama za prvopričesnike potražite u župnim obavijestima

Krizmanici: svake nedjelje nakon župne mise u 10:30

 

Biskupija

Biskup