1. U utorak 10. slavimo blagdan Gospe od Milosrđa, zaštitnicu naše crkve (Misericordie), u jutro u 10:00 sati bit će misa za djecu Osnovne škole Centar a navečer bit će svečana misa u 18:00 sati koju će predvodit vlč. Marcin Madej, župnik župe .
  2. U petak je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u Misericordiji od 9 do 18 sati i prilika za sv. ispovijed od 9.00 do 13.00.
  3. Subotom mise slavimo u 8:00 sati u jutro u Misericordiji.
  4. U nedjelju, nakon talijanske mise u 9:00 sati bit će susret roditelja za prvu pričest i krizmu iz talijanske škole.
  5. Naša župljanka, Dora Štern-Vukotić rođena je 25.03.1991. u Zagrebu od majke Sanje i oca Dražena, je najstarija od petoro djece - dvije sestre i dva brata. Nastanjena na Giardinima, Dora je pohađala osnovnu školu Tone Peruška i matematičku gimnaziju u Puli te je sve razrede završila odličnim uspjehom. U Zagrebu je studirala medicinu i kemiju, a neko vrijeme boravila je u zajednici Cenacolo u Vrbovcu, Moglianu i Međugorju. Duhovni poziv je osjetila još kao djevojčica, dok je pohađala vjeronauk. Svijest da je Isus poziva da bude njegovom zaručnicom sazrijevala je tijekom boravka u zajednici Cenacolo te se je pridružila zajednici sestara svete Majke Tereze iz Kalkute. Međutim, Božja Volja ju je vodila dalje, sve dok se nije priključila redu benediktinki od Božje Volje u mjestu Talamello (biskupija San Marino) u Italiji u veljači 2022. kao postulantica. 21.11.2022. započela je novicijat i obukla benediktinski habit. Karizma zajednice benediktinki od Božje Volje zasniva se na duhovnom nasljeđu sv. Benedikta, pobožnosti klanjanja euharistijskom sakramentu te posveti presvetoj Djevici Mariji, prečistom srcu Isusovu i Marijinu, svetom Josipu i svetom Hanibalu di Francia. Naša Dora a sada sestra Elizabeta u petak 13.10.2023 će položiti prve zavjete, zato vas pozivam da molimo za našu sestru Elizabetu da ustraje na ovom putu i molimo za nova duhovna zvanja.