Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. Pred nama je Uskrsni, Vazmeni Tjedan, gdje Crkva na poseban način slavi svakog dana Uskrsnuće Isusa Krista. Neka što duže živi u nama i u našim obiteljima radost ovog događaja!
  2. Za uskrsni ponedjeljak sv.mise bit će u katedrali u 10.30 sati i u Misericordiji u 19.sati.
  3. U petak u Katedrali u 11.30 slavit će se Misa na čast sluge Božjega Egidia Bulešića. Misa će se slavit na hrvatskom i talijanskom jeziku, na misi će biti prisutni hodočasnici iz Italije. Sv. Misu predvodit će d. Joško Lištes, župnik iz župe Veli Vrh.
  4. U subotu započinjemo duhovnu pripremu za proslavu Svetkovine Nedjelje Božanskoga Milosrđa. U Katedrali u 18h bit će kateheza, u 19h Sv. Misa i Euharistijsko klanjanje, a u 20h druženje. Ovaj dan neće biti mise u Misericordiji (nakana koja je naručena u Misericordiji slavit će se u Katedrali).
  5. Sljedeće nedjelje je svetkovina Božanskog Milosrđa. U 14h u Katedrali bit će klanjanje a u 15h svečana sv.misa. Katehezu i Sv. Misu u subotu i u nedjelju predvodit će p. Ivan Dominik Iličić – dominikanac iz Rijeke. Osim toga sv. mise bit će kao svake nedjelje.

Raspored misa i kateheza

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

Misericordija 19:00

Franjevački samostan sv. Franje 19:00

Mise nedjeljom

Misericordija u 8:00, 19:00

Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

Katedrala u 10:30 Misa za narod

Franjevački samostan sv. Franje 11:30, 19:00

KATEHEZE

Prvopričesnici: ---

Krizmanici: ---

Biskupija

Biskup